Obserwatorzy

poniedziałek, 18 czerwca 2018

SCHYLAŁA SIĘ NAD WSZYSTKIM CO POLSKIE ALE SIĘGNĘŁA NIEBA

Statuetka  od Rodziny Rodowiczów dla Barbary Wachowicz. wyk. Joanna Rodowicz
Nasze życie nie składa się z pasma sukcesów ale wplata i te tragiczne zdarzenia. Dla mnie taką wiadomością była informacja o śmierci Barbary Wachowicz.
Jeszcze nie tak dawno omawiałyśmy spotkanie które  pani Agnieszka Rychcik-Nowakowska, niezwykła animatorka kultury chciała zorganizować w bieżuńskim Muzeum, lub chojnowskim dworku.
 Basia opowiadała mi o swoich ciekawych planach i nowych pomysłach. Gdy zbliżał się termin, dowiedziałyśmy się, że spotkanie trzeba przesunąć, bo nie czuje się dobrze...
W kalendarzu mam wciąż wpisaną datę 20 czerwca !

W piątek odbyło się Jej Pożegnanie, bo trudno tą piękną uroczystość nazwać pogrzebem. Niestety tej luki nie da się wypełnić.
 Basiu, Wielka Przyjaciółko naszej Rodziny SPOCZYWAJ W POKOJU!9 komentarzy:

 1. Ojej, kolejna ważna dla mnie Osoba odeszła. Nic o tym nie wiedziałam. Popatrz, tyle już ludzi ważnych dla mnie i lubianych odeszło.To smutne.
  A statuetka piękna!!!!
  Buziam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Annabell, tyle CIEPŁYCH słów powiedziano o niej niezależnie czy były z prawej, czy z lewej strony. Udowodniła całym życiem, że to co polskie, opierające się na wartościach głoszonych przez naszych wieszczów, jest ważne dla kolejnych pokoleń i zarażała tym dzieciaki. Niezwykła Osobowość. Aniu, buziam ;)

   Usuń
 2. Smutne. Cóż, jesteśmy wpisani w cień smutku, z którym bez końca uciekamy przed nieznanym, w nieznane. Kiedy udaje się nam z tego kręgu wyrwać, wtedy jesteśmy prawdziwie szczęśliwi.
  Szkoda, że nie udało się zrealizować zamierzonego projektu. Kto wie, może zaowocuje czymś równie ważnym?

  Statuetka, cacy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witku, wyliczyłam 17 Jej ważnych odznaczeń i orderów, ale więcej się dowiedziałam w prywatnych rozmowach po uroczystości. Słowo przyjaźń, miało dla Niej niepodważalną wartość. Dlatego z dumą mówię o naszej przyjaźni. Nie było szlochów i spazmów tak, jakby cały czas była wśród nas...niezwykłe uczucie.

   Usuń
 3. Okropnie mi smutno i źle, że Pani Barbara Wachowicz nic nowego nie napisze.
  Z pewnością była osobą wyjątkową i miała Polskie Serce.
  To wspaniałe, że Wasza Rodzina znała Ją osobiście...

  OdpowiedzUsuń
 4. I see your blog daily, it is crispy to study.
  Your blog is very useful for me & i like so much...
  Thanks for sharing the good information!
  casino

  OdpowiedzUsuń
 5. Ludzie odchodzą tak nagle... zostawiając pustkę i żal... niezastąpieni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga mam niesamowite szczęście, że wśród osób wokół mnie są te NIEZASTĄPIONE OSOBOWOŚCI wnoszące w życie innych wartości ponadczasowe i niewymierne.Basia Wachowicz była niezastąpiona, ciepła, mądra i bardzo pracowita.

   Usuń
 6. I see your blog daily, it is crispy to study.
  Thanks for sharing the good information!
  ไฮโลออนไลน์

  OdpowiedzUsuń