Obserwatorzy

wtorek, 7 września 2021

WSZYSTKO RAZEM

 Pisząc tak rzadko, muszę gromadzić wiadomości i to, co chcę powiedzieć przekazaćw skondensowanym wymiarze.... a tak lubię się rozgadać!

1.  ZARAŻENI SZTUKĄ

                                                          "KWIATY WIOSNY"

autorka  A.SUCHODOLSKA

 To kolejna wystawa malarstwa ,która tym razem zagości w Caffe Italia w Ciechanowie PL.Kościuszki 18.

 Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 9 września o godzinie 18,oo. 

Swoje prace zaprezentuje dziesięcioosobowa, kobieca grupa zarażająca innych swoją pasją i fascynacją malarstwem. Autorami są amatorzy malujący razem od połowy 2018 r.     Od rozwiązania zajęć w PCKiSz w okresie pandemii, spotykają się spontanicznie z potrzeby tworzenia. Różne zawody, różne życiorysy, różny wiek a jednak malarstwo pozwoliło każdemu wydobyć nowe uczucia, piękne przeżycia, radość i satysfakcję z wyników. Chcą się tym podzielić z innymi. Są mieszkankami Ciechanowa i okolic Mławy. Udowadniają jak sztuka łączy ludzi i przynosi radość. Koleżeńskiego i fachowego wsparcia udziela Joanna Rodowicz.

 Warto podziwiać pasje innych. Każde kolejne spotkanie przy sztalugach jest też pretekstem do wspólnego oglądania i dyskutowania na tematy nie tylko sztuki tej wizualnej w malarstwie, ale również na zwykłe tematy o życiu, które w naszych dziwnych czasach umyka często ukryte w samotności. Wystawa będzie dostępna we wrześniu i pażdzierniku w czasie godzin pracy Caffe Italia ZAPRASZAMY 

                                                                    "PORTRET"

autorka MAŁGORZATA CHABREWICZ

2. Następnego dnia obok bo na ul.Warszawskiej  34 jedna z w/w grupy EWA STANDYŁO wraz z Powiatową Biblioteką Publiczną, gdzie gości wystawa, zaprasza na wernisaż pt "Pejzaże dzieciństwa" na godz 17.00 (ll pietro)

3.Równocześnie trwa wystawa malarstwa i portretów  EWY JANOWSKIEJ, też z grupy "Zarażonych Sztuką" Na wernisażu, który już się odbył, pięknie złączyły się dwie dziedziny : malarstwo i piękna  poezja pana Janowskiego.

4. Ja sama cały czas maluję, wciąż powstają nowe prace. Chciałabym aby kolejna i kolejna wystawa była ciekawym zdarzeniem kulturalnym a może nawet finansowym??? warto zmienić odwieczną tradycję, że artysta musi żyć w nędzy. Mnie luksus wcale by nie przeszkadzał. 

Życzę satysfakcji na wielu płaszczyznach wszystkim wystawiającym !!! Cieszmy się każdą chwilą która jest piękna. 

Zapraszamy.

 Dajmy swoją obecnością dowód na to że warto tworzyć. BO WARTO!


5 komentarzy:

  1. Gordyjko Kochana, czemuś tak daleko???...:o)

    OdpowiedzUsuń
  2. Joasiu - może nam się uda spotkać na finisażu? Do kiedy będzie wystawa w Caffe Italia?

    OdpowiedzUsuń
  3. Stokrotko Kochana jeszcze zahaczymy o październik. Data jeszcze nie ustalona. dam znać wcześniej. Jutro tzn 15 września spotykam się z Grupą moich malujących Pań, które nadały sobie nazwę "Wesołe Pędzelki" w Pułtusku, przy Domu Polonii, aby jeszcze nacieszyć się kolorami jesieni i ciepłem lata.

    OdpowiedzUsuń