Obserwatorzy

czwartek, 30 grudnia 2021

SŁOWA KTÓRE DAJĄ SIŁĘ


 Wczoraj 28 grudnia odbył się wernisaż mojego malarstwa.

 Caffe Italia zorganizowała u siebie całościowo wernisażowy wieczór którego niecodzienną atrakcją był występ młodej uzdolnionej, przemiłej pianistki Ani Chmielińskiej.

Niezapomniane wrażenia są udziałem przybyłych gości, też z tego powodu, że sami goście byli wyjątkowi: świat muzyki i malarstwa zmieszany ze światem kultury. Najpiękniejsze połączenie wrażliwców, dla których warto grać i warto tworzyć.

Odkopałam rozczłonkowany rzeźboobraz "Josek-skrzypek" i nadałam mu nowy wyraz, kolor i jakość. Zawsze miałam do niego sentyment bo wg mnie ma on duszę i chciałam pokazać go światu.

Wszystkie obrazy w komplecie "zagrały". Temat muzyczny, który od pierwszych chwil mojego malowania przewijał się w obrazach, pokazał jednocześnie jak wyglądała moja twórcza droga.

Miałam chwile , które wznosiły mnie na szczyty. Telefon od wnuka po powrocie do domu sprawił że pofrunęłam jeszcze wyżej. Wnuk jest na studiach architektonicznych w Holandii i wysoce krytycznie patrzy na moje prace (te oglądał po raz pierwszy na wernisażu), zawsze słucham z uwagą jego opinii, bo wiele się na nich nauczyłam. Sama kompletnie nie pamiętam wskazówek z wykładów na wydziale bo było to jednak wieki temu a nigdy nie pracowałam jako architekt wnętrz, bo nudziły mnie kreślenia ( wtedy ręcznie wykonywane)

.No więc wnuk powiedział do mnie tak: -" Babciu jesteśmy wszyscy dumni z Ciebie i podziwiamy że w Twoim wieku wciąż jeszcze malujesz z taką pasją i wciąż się rozwijasz ! Twoja dzisiejsza wystawa i ten cykl pięciu obrazów jest znakomity!"

No i jak tu być skromnym? Nie da się.

 foto Kazimierz Kosmala
foto Kazimierz Kosmala
9 komentarzy:

 1. Joasiu Wspaniała!!!!:
  Po pierwsze gratuluję Ci z całego serca.
  Po drugie - przepraszam że nie mogłam uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu.
  Po trzecie - pękam z dumy, że znam Cię osobiście od lat.
  Po czwarte - nigdy nie wątpliłam że największa sława ciągle przed Tobą.
  Po piąte - bardzo chciałabym przyjechać i zobaczyć Ciebie i Twoje obrazy....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko Kochana, i ja bym chciała przy kawie móc Ci powiedzieć tyle ważnych kwestii! Może styczeń na to pozwoli. Nie mogę się doczekać.

   Usuń
 2. To piękna sprawa . Jestem taka dumna że Ciebie Joasiu znam . To wartość w moim życiu dodaną . Jesteś cudowna . Jesteś nasza . I to też jest cudowne 🙂🙂🙂🥰

  OdpowiedzUsuń
 3. Matiieliza nie wiem czy umiem udźwignąć tyle komplementów na raz, ale wiem, że są serdeczne i wtedy jest trochę łatwiej. Dziękuję Wiesiu.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz bardzo mądrego Wnuka !! Pewnie po Babci to ma...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gordyjko, u mnie wszystko odwrotnie ja mam po wnuku....:o)

   Usuń
  2. Ściemniasz, ale ładnie...;o)

   Usuń
 5. Oczywiście chylę czoła Asiu . Pamiętam początki naszej znajomości. teraz z dumą Ciebie śledzę.
  wspaniałości moja kochana i zapraszam wyjątkowo do siebie.Dośka

  OdpowiedzUsuń