Obserwatorzy

wtorek, 2 czerwca 2015

SPACER PO MŁAWIE

14 maja mieliśmy godzinny happening mławski, podczas którego dzieci ze starszej grupy malowały swoje miasto. Prace miały zostac powieszone na wystawie w Domu Kultury na Dzień Dziecka.
Oto wystawa, która kończy ten rok szkolny.
Dodałam kilka prac młodszych artystów. Kilka prac nie jest sciśle w temacie, ale jak można ich nie pokazać poza pracownią?.....

10 komentarzy:

 1. Piękne. Kilka prac zaskakująco dojrzałych!
  Podziw dla dzieci i ich artystycznej przewodniczki i opiekunki.
  Biję czołem, Joasiu!

  witek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witku, kiedy mogę pokazać tylko wycinek ich prac, zawsze żałuję, że ścin jest za mało.

   Usuń
 2. Joasiu jeden z rysunków bardzo mi przypomina obraz, który wisi u mnie w domu. Chodzi mi o ten ciemno niebieski pejzaż z rzeką lub morzem w tle. Aż mnie zdziwiło, że tak może malować dziecko. Ale to tylko zasługa ich Mentora czyli Ciebie Joasiu. Niektóre z prac są bardzo dziecięce, ale niektóre, to niesłychane wyczucie piękna. Nie do wiary! Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rineczko, moja zasługa jest tylko w tym, że NIE PRZESZKADZAM malować starszym tego co lubią, a u młodszych wyzwalam twórcze potrzeby. Zależy mi na tym aby dzieci nie traciły indywidualności i nie malowały "pod" panią. Przekazuję im to co wiem. Nasze spotkania są barwną przygodą a nie sprawdzianem na stopień. Ogromnie się cieszę, że podobają Ci się. Przekażę im gratulacje! Serdeczności dla Ciebie!!!!

   Usuń
 3. Nocne jezioro, drzewa i ta martwa natura to już bardzo dorosłe prace.
  A ta pani w długiej sukni z 3 psami - wymiata!. Te psy najwyrazniej są w jakimś "przyodziewku"! A ptaszek typu dudek jest prześliczny. Zresztą wszystkie obrazki są naprawdę dobre. A to wszystko Twoja zasługa Joasiu!
  Najlepszego, ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anabell, to nie moja zasługa, to pracowitość i pasja dzieciaków. Do końca roku zostają ci zapaleńcy, ja wspieram ich entuzjazmem, dobrym słowem i czasami radą reszta to ich pomysły i wykonanie. Jestem z nich taka dumna,
   To wystawa mławskich dzieci. Radzanowskie talenty nie mają wystawy, ale powiem szczerze, że bardzo, bardzo się rozwinęly twórczo, pomimo rzadszych spotkań. Moze dlatego widzę różnicę pomiędzy poczatkowymi pracami a obecnymi.
   Słońca dla duszy i ciała! :-)

   Usuń
 4. Nawet jak nic nie napiszę .... to i tak wiesz co chciałam napisać. Prawda?
  Serdeczności Kochanie:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko Najmilsza, wiem, że tak serdecznie mi kibicujesz! Wiesz jak bardzo to sobie cenie. W głowie prawie ułozony obrazek. Na płótnie robię próbę innego w stylu malarstwa. Błądzę jak niemowlę wypracowując inny, nowoczesny styl, zupełnie nie mój. Uściski serdeczne!

   Usuń