Obserwatorzy

środa, 23 stycznia 2019

MŁAWSKA PRASA REAGUJE

                                                                                 To obraz jednego z dorosłych                                                                                                  uczestników, Zbyszka G. 
                                                                                                  Piękny, słoneczny i wakacyjny.

 W pracowni MDK-u obserwuję rozwój nowych talentów, prawdziwych pereł. Szkoda, że czasy na ten piękny zawód chyba nie te. Żal wypuścić te szlachetne kamienie z rąk, ale gdy wybiorą inną drogę nie można zabronić. Na razie cieszę duszę tym co obserwuję. Mam takich kilka osób w różnym wieku. Na ferie zrobimy wystawę prac moich podopiecznych, już się cieszę, bo zaskoczymy oglądających.
A tymczasem mławska prasa miło zareagowała na wieści ze stolicy.
Bardzo dziękuję.
Ja ruszam do serii portretów które muszą powstać w najbliższych miesiącach.
https://naszamlawa.pl/wiadomosci/popiersie-autorstwa-mlawskiej-artystki-w-ministerstwie-sprawiedliwosci/


20 komentarzy:

 1. Najszersze gratulacje Joanno. A dotyczą one wszystkich dziedzin Twojego "renesansowego" życia. A obecnie głownie stworzenia wspaniałego popiersia Jana "Anody" Rodowicza.
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko, dziękuję Ci za komentarz. Przyznaję, że intensywność i "barwność" takiego życia powoduje wysokie loty i baaardzo wielkie rozterki, ale Ty też o tym wiesz, pisząc tak znakomite książki. :)

   Usuń
 2. Piękne dzieła Joanno ,taki nauczyciel to skarb

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo, w każdą pracę wkładam 100 procent wiedzy i umiejętności. Z każdym dniem wiedzy i umiejętności jest więcej, staram się zdążyć to wykorzystać. Wciąż wydaje mi się, że mam tyle do zrobienia, pokazania i nauczenia. Pozdrawiam, dziękuję za komentarz i zapraszam.

   Usuń
 3. Naprawdę utalentowany człowiek. A pomnik jest wg mnie piękny.Jestem też zachwycona mławska prasą- zawsze trzymają rękę na pulsie, we właściwy, fachowy sposób;)
  Buziam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anabell Droga, cieszy mnie ten artykuł, przypominający że tu jestem. Niestety poza chwilową "sławą" nic z tego nie wynika. Zawsze lepiej gorzej ale taniej, dlatego wokół tyle koszmarnych i nieudanych potworków, finansowanych przez teraźniejszych biznesmenów potrafiących zaoszczędzić kilka złotych.Buziam!

   Usuń
 4. Niechaj ten rok będzie dla Ciebie szczęśliwy pod każdym względem.Ukłony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonko, Dziękuję! Serdeczności wzajemne! Znowu jestem rozbiegana i rzadziej otwieram komputer. Uściski wysyłam!

   Usuń
 5. Jej, czapki z głów! Co raz więcej dowiaduję się o Tobie :-). I podziwiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maradag, robię co mogę, żeby Cię zaskoczyć!! Dopadła mnie szalejąca u nas grypa i wyłączyła na jakiś czas z życia, ale pokonałam ją i już znowu działam na większych obrotach.Uściski wysyłam!!!!

   Usuń
 6. Przy takim NAUCZYCIELU to wstyd nie malować...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gordyjko, to jest po prostu NIEMOŻLIWE! Za chwilę pokażę kilka ich prac......:o)

   Usuń
  2. Talent rozkwita
   gdy inny go wita!

   Usuń
 7. Już kiedyś napisałam,szkoda że nie mogę korzystać z takich lekcji ☺Od zawsze pociągało mnie malarstwo,tylko ,że urodziłam się w takim miejscu i czasie ,gdzie nie miałam wsparcia w rozwijaniu talentu.Samoukiem więc jestem ☺ ale ostatnio ucichło we mnie ,to co zawsze kochałam..."(Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Danusiu, niestety samopoczucie i okoliczności zewnętrzne, pogoda, wszystko ma wielki wpływ na to czy mamy ochotę na twórcze uniesienia. Sama wiem, że one potrafią nas uleczyć nawet z depresji, ale to wielki proces i trzeba umieć znaleźć w tym radość. Pozdrawiam Cię serdecznie, bo wiem, że nie jest u Ciebie łatwo.

   Usuń
 8. Śliczna praca. Kurcze, ależ to musi być fajne uczyć malarstwa. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszko, to jest niesamowite wyzwanie, bo jednak każdy jest inny i jakby wskazówki i słowa muszą być inne a efekty podobne. Nie lubię prostych zadań, bo ja spod znaku Barana. Buziaczki!

   Usuń