Obserwatorzy

niedziela, 15 grudnia 2019

BARDZO MIŁY MOMENT

Nie tylko praca obowiązki z chorobami w tle wypełniły ostatnie dni listopada. 
Dwudziestego dziewiątego o godzinie 13 w warszawskim Ratuszu, gdzie jest siedziba wojewody mazowieckiego, odznaczono mnie  Brązowym Krzyżem.....
Cytuję Olgę Grabowską: -"Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych za działalność społeczną w zakresie edukacji historycznej, umacniania tożsamości lokalnej i patriotycznej". Olga Grabowska dedykowała swoje zasługi Niezłomnemu "Puszczykowi", ja cały czas myślałam o "Anodzie", ukrytym jeszcze w 300kg bryle piaskowca,
odznaczenia  foto Zbyszek Ruszkowski
Jeszcze przed.... foto Rafał Nowakowski
Ja sama nie opowiem o tej podniosłej uroczystości,  tak pięknie opisała ją zaproszona przeze mnie Stokrotka, że pozwolę sobie wstawić tutaj link do tego tekstu na Jej blogu.
 Od tego artykułu powstało u niej już kilka kolejnych, bardzo ciekawych i wartych przeczytania. Każdy Jej tekst zaskakuje różnorodnością tematyki i rzetelnymi informacjami.

https://stokrotkastories.blogspot.com/2019/12/wspaniae-wydarzenie.html 


wśród odznaczanych brązowym Krzyżem
foto Zbyszek Ruszkowski

Moja Mama Joanna Rodowicz z panem Mariusz Olczakiem wybitnym historykiem, dokumentującym historię i życiorysy Ak-owców i Szaro-szeregowców.
foto Grzegorz Kulka

 Grudzień też będzie należał do udanych.
 Popiersie Janka Rodowicza - Anody, przekute w kamieniu, za dwa dni będzie oddane do montowania na grobowcu. Patrzę w oczy stryjowi Jankowi i uśmiechamy się do siebie....

13 komentarzy:

 1. Joasiu - kolejny raz gratuluję i najserdeczniej Cię pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko a ja Ci dziękuję za umieszczenie mojej pracy obok Noblisty!!!!

   Usuń
 2. Joasiu, wiesz, że się cieszę. I cieszy mnie wiadomość, że lada moment pomnik będzie na miejscu. Mam nadzieję, że pokażesz nam już po zmontowaniu.
  Serdeczności Kochana, !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anabell, w łaśnie wróciłam z pracowni, gdzie stwierdziłam, że popiersie działa na mnie hypnotycznie i z trudem się powstrzymuję, aby go nie głaskać po twarzy. Jest ciepły, uśmiechnięty (ale tak bardzo dyskretnie) i budzi takie miłe emocje. Myślę że nie tylko u mnie, ale to dopiero czas pokaże. Piękny jest kolor piaskowca.
   Nie mogę się już doczekać oddania go do przygotowania do montażu. Jeszcze kilka dni to potrwa. Dobrze, że wciąż trwa wiosna, to na prace cmentarne lepsze warunki.
   Z emocji dzisiaj spałam zaledwie kilka godzin. Jak tylko będę mogła pokazać zaraz to zrobię. Mam po kolei dokumentację zdjęciową.

   Usuń
 3. Joasiu, nikt bardziej od Ciebie nie zasługuje na takie wyróżnienie. Jesteś wspaniałą artystką i wspaniałym Człowiekiem, a nie zawsze idzie to w parze.do tego Skromność to Twoje drugie imię. Nigdy się nikomu z niczym nie narzucasz, mając zarazem w sobie ogromne pokłady życzliwości. Jesteś zwyczajnie, jakkolwiek to brzmi gornolotnie moim ideałem kobiety, ale ideałem z krwi i kości: kobieta, której nieobce jest trud i łzy, a mimo to ciągle będącej w przyjaźni że światem ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga, otoczona jestem ludźmi, którzy tak jak Ty widzą mnie lepszą, ciekawszą i piękniejszą! Ma to ogromny wpływ na to, że pod wpływem Waszych pozytywnych i przyjaznych postrzegań staję się powoli lepsza i ciekawsza! Z tą urodą tylko rzecz dyskusyjna więc postanowiłam polubić siebie w tej niedoskonałej formie! Pomimo różnych potknięć i zawirowań, życie jest niezwykle barwne i ciekawe i zachwycam się nim codziennie.
   Jesteś jedną z Pięknych Dusz o której myślę z troską aby nikt nie skrzywdził, bo zbyt delikatna choć już zahartowana. W moim sercu zawsze masz schronienie.

   Usuń
 4. Nie będę się powtarzać, bo Ty już wszystko wiesz...;o)
  Buziole...;o)
  P.S. I uściskaj Opornika !! ;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gordyjko dziękuję, ale tylko lekko go "ścisnę", bo jak mocniej to mdleje. A Was: świątecznie!

   Usuń
 5. Odznaczenia gratuluję i z życzeniami bożonarodzeniowymi i noworocznym spieszę. Zdrowia, sukcesów artystycznych i wszelkiej pomyślności życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iwonazmyslona, dziękuję serdecznie za życzenia i oczywiście ślę wzajemnie!

   Usuń
 6. Zdrowych i wesołych Świąt życzy Ataner.

  OdpowiedzUsuń