Obserwatorzy

środa, 31 grudnia 2014

PŁYNNE PRZEJŚCIE W NASTĘPNY ROK

Dziwnie się poczułam po świętach, gdy nagle okazało się, że nie muszę nic robić na czas. Uratowało mnie jednak to, że obiecałam spróbować renowacji pewnej chorągwi procesyjnej, zmiętej i wyrzuconej na śmietnik. Dobra kobieta znalazła ją i postanowiła doprowadzić do ładu i powiesić w Hospicjum dla nieuleczalnie chorych, które od lat organizuje i buduje. Poprosiła mnie w całkiem innej sprawie, ale gdy zobaczyłam tą chorągiew, litość mnie wzięła i nie wiedząc co robię, powiedziałam: - wezmę i spróbuję.
Niestety nie zrobiłam zdjęcia jak ona wyglądała, bo Karpaty z Alpami pomieszane tam były a dziury na wylot i braki w farbie niewyobrażalne. Zdjęcia zaczęłam robić po naciągnięciu płótna i rozpoczęciu łatania dziur, więc obrazek jakoś już wygląda.
Właściwie to większość trzeba było malować bo tak duże ubytki na wylot. Trudność jak zawsze w moich przedsięwzięciach dodatkowa, bo przecież na jednym płótnie są dwa obrazki, z jednej i z drugiej strony.
A tutaj już jedna strona skończona i druga w 80% też gotowa. Jeszcze tylko fragment białej sukni, księga i kosz z papirusami.
Pozwoliłam sobie podkręcić kolory w programie Picassa i niestety nie są podobne do rzeczywistości, ale lepiej widać sam obraz, więc już nie poprawiałam.
 
W taki to sposób swobodnie , przy pracy wchodzę w Nowy Rok.
 Niech Będzie dla wszystkich
DOBRY.
 

22 komentarze:

 1. Najpiękniejszy prezent sylwestrowy ?? Telefon od Joasi...:o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gordyjko, z radości, że Was znam, chciałam miło wejść w ten rok..........;o)

   Usuń
 2. Pochwalę się że ja też taki prezent jak Gordyjka dostałam na Sylwestra!

  A więc - żyj nam Joasiu zdrowa i piękna i młoda jak najdłużej. Miej następny udany rok. Jesteś osobą wyjątkowo utalentowaną i serdeczną.
  Do zobaczenia !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezwykła Stokrotko, w ciekawy sposób wlewasz mi informacje, które dawno powinnam już znać. Za to Ci dziękuję i życzę abyś miała same korzyści z pięknego pisania! Do zobaczenia!

   Usuń
 3. Jesteś wzorcowym ideałem kobiety i artysty. Oto kilka stwierdzeń które niech będą przykladem do naślodowania przez cały 2015 rok;
  - gospodarna
  - wyrozumiała (praca z dziećmi)
  - malarka
  - rzeźbiarka
  - malarkorzeźbiarka :)))))
  - pisarka
  - dobra dusza
  - miła
  - z poczuciem humoru
  Jako kiepsko pisząca już więcej przymiotów nie wymienię ale zaznaczę, że renowacja chorągwii otworzyła mi buzię ze zdziwienia i na koniec dodam
  - wszechstronnie uzdolniona.
  Pozdrawiam i życzę wielu zawodowych sukcesów oraz zdrowia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atanerku, ryczę ze śmiechu! Czytam trzeci raz i chyba nauczę się na pamięć albo wydrukuję. Jak ktoś będzie miał wątpliwości, to zacytuję, niech wie! Buziole, buziole, buziole!

   Usuń
 4. Ojej, taka renowacja to naprawdę trudne przedsięwzięcie, zwłaszcza, że to dwustronne malowidło. Mam nadzieję, że było malowane na dwóch kawałkach płótna, pózniej ze sobą połączonych. No widzisz - i całe szczęście, że jesteś "niepoukładana" :))), bo poukładana zapewne nie narwałaby się na taką pracę.
  Uważam, że to piękny sposób wkroczenia w Nowy Rok.
  Najlepszego Joasiu w Nowym Roku, czyli tego wszystkiego Ci życzę o czym marzysz.
  Buziaki;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anabell, renowacja to przedsięwzięcie dla fachowców. Ja musiałam zagłębić się w lekturze i dobrze podszkolić. Jedyne co sobie powtarzałam to, to, że gorzej już być nie może. Niestety to jeden płat płótna malowanego po dwóch stronach, tak więc jak dziura to w dwóch obrazkach. Masz wiele racji mówiąc, że normalny człowiek nie podejmuje się rzeczy niewykonalnych, jednak ja kocham takie wyzwania!
   Dziękuję za życzenia i wzajemnie...;))))

   Usuń
 5. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 92ana witam Cię, zapraszam częściej. Dziękuję za życzenia i serdecznie Cię pozdrawiam.

   Usuń
 6. niech będzie dobry

  Aśka macham w 2015 roku

  OdpowiedzUsuń
 7. Joasiu, niech Ci się szczęści w tym Nowym Roku i zdrowie dopisuje, wówczas wszystkiemu podołasz, czego Ci z serca życzę- basia
  Chyba sama Matka Boża oddała w Twoje ręce tę niegdyś cudowną chorągiew, gdyż wie że Twoje ręce uczynią ją jeszcze piękniejszą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu Droga, dziękuję za życzenia! Twoje słowa natychmiast przekładają się na moją motywację do pracy. Bardzo, bardzo byłam niepewna końcowego efektu, ale chyba się udało. Już tylko końcówka, dziury załatane i płótno naciągnięte. Kolory jak w oryginale. Powinna przetrwać wiele lat i będzie się opiekować najbardziej potrzebującymi Jej, bo nieuleczalnie chorymi. Ta myśl jest cenniejsza od pieniędzy.

   Usuń
 8. Witaj Joasiu. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Muszę powiedzieć, że ta osoba co wyrzuciła tą chorągwie to chyba sumienia nie ma. Zamiast oddać w dobre ręce by naprawić to co uszkodzone to wyrzuciła. Dzięki Bogu, że ktoś odpowiedni to znalazł. A już Twoje pracowite rączki i czułe serce się nim zajęło. Joasiu przypomniałaś mi sytuację, gdy byłam dzieckiem, to ktoś wyrzucił na śmieci "święte obrazy". Moja śp. babcia je znalazła, dała do naprawy i oprawienia i długo wisiały na ścianie w babcinym pokoiku. Tak widać, czasami Bóg czuwa nad takimi rzeczami. A Ty Joasiu zrobiłaś to bardzo pięknie. Wierzyć się nie chce, że to było tak zniszczone. Dużo szczęścia na ten Nowy Rok. Buziaczki.

  OdpowiedzUsuń
 9. Joasiu zainspirował mnie napis na jednej ze stron chorągwi. Otóż pogrzebałam w necie i znalazłam. Oto link http://sanktuariummaryjne.pl/sanktuarium/objawienia-matki-bozej/objawienia-matki-bozej-w-gietrzwaldzie/. W 19877 roku jak mówi wstęga pod obrazem miało miejsce Objawienie Matki Bożej. Jest w Gierzwałcie również obraz Matki Boskiej słynący z cudownych uzdrowień http://sanktuariummaryjne.pl/sanktuarium/obraz-matki-bozej-gietrzwaldzkiej/laskami-slynacy-obraz-matki-bozej-w-gietrzwaldzie/
  Mam nadzieję, że tym chorym ludziom w Hospicjum przyniesie ulgę a może i zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Rineczko, Ja też wiem o cudownym obrazie z Gietrzwałdu, chociaż nie byłam tam. Wiem też że ludzie chorzy potrzebują wsparcia.
  Osoba która zaopiekowała się wyrzuconą chorągwią to Pani oddana innym i gdy zobaczyłam jej troskę i ten biedny pomięty i zniszczony obraz, po prostu wiedziałam że MUSZĘ to doprowadzić do porządku.
  Dzisiaj skończyłam, wyszło pięknie. Przyniesie radość chorym. To najważniejsze.
  Hospicjum to miejsce wielkiej wagi, chorągiew przyniesie im wyciszenie, tak właśnie działa. Obcuję z nią od świąt i właśnie tak działała na mnie. Jest bliska memu sercu.
  Rineczko, zdrowia!

  OdpowiedzUsuń
 11. Napisałam i nie wysłało.To jest tekst próbny.Pozdrawiam.Ula

  OdpowiedzUsuń
 12. Teraz zapisało się.Nie będę powtarzała treści tylko pozdrowienia prześlę.Ula

  OdpowiedzUsuń
 13. Ula, dziękuję, a Tobie najlepszego Roku ze wszystkich!

  OdpowiedzUsuń