Obserwatorzy

sobota, 14 września 2013

JESIENNE DNI


Nie zdążyła jeszcze pomalować świata piękna, złocista polska jesień a zrobiło się smutno i depresyjnie. Siedzę więc w domu i maluję, częściej czarno-biało, bo przy tym świetle wszystko jest wciąż szare.
Na szczęście zamówienia zmuszają do tworzenia kolorowych obrazków, ratujących moje zmysły przed ogólną mgłą. Nie mogę pokazywać wszystkiego, co maluję, zwłaszcza portretów.

 Umieszczam więc Matkę Boską Zielną malowaną kredkami i ołówkowego, smutnego Żyda. Niech przyniesie parę groszy.


13 komentarzy:

 1. Joasiu, smutna ta Matusia, mimo że w kwiatach. Pewnie już jesień widzi. Żyd bardzo skupiony albo zmartwiony. Coś kombinuje? Słoneczka życzę, kochana. U mnie wygląda zza chmurki, pogonię go do Ciebie. Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Azalio, wszystko tonie w smutku, muszę wyjść z tego, bo czy chcę, czy bardzo nie chcę, to przedostaje się do rysunków. Efekty też są od razu mizerne. Oprócz zamówionych portretów, ale to inna półka i inny wymiar i gdy buzia młoda, miła to aż chce się rysować. Będę chyba wentylatorem przeganiać chmury, bo nie pasują mi takie dni bez słońca.

   Usuń
 2. Portret ołówkowy świetny - baaardzo mi się podoba. Ta Zielna Panienka jakaś wielce smutna i wychudzona, choć kolorystycznie jest wszystko dobre. Chyba przejęła trochę Twego smutku na siebie. U mnie calutki dzień świeci się ledowe światełko i "oświeca" mi anturium,które potrzebuje dużo światła, ale nie słońca., którego i tak nie ma. Dobrze, że chociaż mgieł nie ma.Nie lubię mgły, działa na mnie super zle- wręcz napawa mnie strachem.
  Szybkiego powrotu słonka życzę i buziaki posyłam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anabell, Nie uwierzysz, ale oglądam przysłane zdjęcia i ładuję się radością życia tych krasnali.
   Pogoda mroczna bez prześwitów jakoś tym razem za mocno mnie przygnębiła. Robię co mogę, ale musi istnieć w mojej podświadomości, skoro nawet radosny temat wyszedł łzawo.Ważne że mam kontakt tutaj z życzliwymi osobami i to też pomaga trzymać fason!
   Tobie też słonka!!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Anonimowy, zawsze lepiej wiedzieć z kim się gada, ale i tak miło, że ktoś tu zagląda.Pozdrawiam.

   Usuń
 4. Super prace Joasiu...Musze sobie Zyda namalowac,by przynosil troche grosza :o) a na poprawe nastroju musisz przyjechac do mnie na Floryde,bedziesz miala slonca pod dostatkiem (az za duzo).
  Serdecznie Cie sciskam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alina,Żyda trzeba dostać, nawet wiem od kogo.. dopiero wtedy przynosi grosz.:o) Do Ciebie poleciałabym natychmiast, nawet jakby i tam padał deszcz. Cieszę się, że przynajmniej Ty masz słońce. Wiele serdeczności leci do Ciebie!

   Usuń
 5. Nie marudzić !! Słoneczko też czasem potrzebuje urlopu :o) Matka Boska wyszła Ci jakaś taka "Nieletnia" ;o) A Żyd- Bidulek spojrzał na Nią i się martwi jak sobie z wychowaniem Dzieciątka poradzi...:o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gordyjko , Widać jak na dłoni: Matula Nieletnia a Żyd Zmartwiony! Czyli trzeba brać się w garść!!!.Rysuję kolejnych. Nie będę patrzeć za okno, w kominku napalę, w końcu uzbierałam przez całe lato stosy makulatury. Teraz będzie jeden młodociany...:o)

   Usuń
 6. nad artyzmem twym Aśka się wykrzyczałam już .Po głowie chwalebnie poklepałam ....ale,ale nie cierpię jesieni .Jedyne co mnie cieszy to kolorowe liście które suszę i czynię z nich obrazy.

  macham wstrętnie jesiennie - Dośka

  p.s. nie przekonywać mnie do jej uroków bo będę agresywna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gryzmolciu, dobrze, że jesteś, bo się stęskniłam. Nie pasuje mi teraz ta jesień. Przecież taka właśnie, niedawno była, okropnie długa wiosna..
   Duużo serdeczności do Ciebie wysyłam!

   Usuń