Obserwatorzy

czwartek, 29 października 2015

PRZYGOTOWANIA

W nagrodę za wysiłek przy swoich teczkach, (które jak będą skończone to pokażę), najmłodsi wyszli dzisiaj z zajęć w nakryciach głowy ozdobionymi według ich pomysłu..

***********************************

Od początku, czyli w październiku pracujemy nad naszym blokiem - teczką do której wkładać będziemy prace. Mam trzy grupy i salę dzielę z grupą taneczna, więc muszę zorganizować nam mądrze pracę. 
Na blokach jak zawsze znajdzie się imię i nazwisko, ale oprócz tego dzieci rysowały swój autoportret i rzeczywiście po nim już kolejny raz rozpoznałam co jest czyje ( bo nazwisk długo nie potrafię dopasować).
W większości bloki są skończone przez dzieci, teraz ja zabiorę się do połączenia dwóch stron i wklejenia im wzmocnienia do całości konstrukcji. 
Wszystko pokażę, ale nie teraz.  
*******************************************************
 Zanim przejdę do najważniejszej sprawy pokażę jeszcze matkę z synem. Prawda, że piękni??












********************************************************************************************
 A teraz tylko zdanie o tym z czym siedzę od kilku dni wciąż i wciąż i rozkładam i składam i dotykam i kompletuję i grupuję i ...rysuję raz kreski, raz kółka a raz nie wiadomo co....no bo przyszła paczka od Ataner!!!!
Nie pokazuję jeszcze całości, bo porozkładane wszystko w kupkach. Kombinuje nad samą ekspozycją i już jestem bliziutko.
 Chcę pokazać wszystkie ołówki ale z sensem w całości. Pomyślałam sobie, że rzeczywiście ogłoszę przyjmowanie dalszych eksponatów, ale z niech będą to ołówki tak zwane wieczne, czyli oprawki do grafitów wszelkiej maści. Sama mam taki srebrny mojej babci, który jest świetny na początek dalszego ciągu ekspozycji.
ATANERKU I p. NIE GNIEWAJCIE SIĘ ŻE ZWLEKAM ZE SPECJALNYM POSTEM  O NIEZWYKŁEJ KOLEKCJI OŁÓWKÓW.
ps. bardzo chciałam zapytać jeszcze dodatkowo p. o specjalne historie, które pewnie związane są z niektórymi eksponatami. Zapytam o to Was bezpośrednio.
*************************************************************************************** Dzisiaj też oddałam do Mławskiej skrzyni czasu portret zrobiony w ołówku. Nie zapytałam jednak czy mogę go opublikować. Okaże się 11 listopada, gdy Skrzynia uroczyście będzie zakopywana.
Skrzynia Czasu, to taka idea, aby zakopać pewne przedmioty przyniesione przez mieszkańców specyficzne dla tych lat i dla miasta aby za sto lat je odkopać i oddać tym którzy zgłoszą się z certyfikatem ( potomkowie składających do skrzyni).
*************************************************************************************
Maluję trzy obrazy. Okazuje się że tak lepiej, bo jak jeden schnie to można w tym czasie pracować z drugim. Właściwie wszystko to są portrety. Każdy inny i każdy unikalny. Namalowałam dwa inne w ołówku. Jeden do skrzyni czasu, drugi dla znajomej. 
*************************************************************************************
Opracowałam historię GRHLC Mława, aby też można było ją schować do Skrzyni Czasu, gdzie wraz z nią dodatkowo damy płyty.
************************************************************************************
Tyle na ten miesiąc. Przede mną różne ciekawe propozycje o których będę opowiadać na bieżąco.

14 komentarzy:

 1. Przeczuwałam że jesteś tak zajęta że ....."nawet taczek nie nadążysz ładować".
  Ale Ty oczywiście i swoje i cudze taczki naładujesz.
  Jesteś WIELKA!!!

  Jestem jak zwykle pełna uznania dla Ciebie.
  I zastanawiam się jak Ty z tym wszystkim nadążasz.

  P.S. Gdybyś nie wiedziała to z tymi taczkami było tak:.
  "Na budowie robotnicy biegali w te i we wte i pracowali jak mróweczki. Dziennikarzowi udało się zatrzymać jednego z nich i zapytać co to się dzieje.
  A on odpowiedział "Panie, tempo u nas takie, że taczek nie nadążamy ładować".

  Serdeczności Joasiu! Uda nam się spotkać jeszcze w tym roku???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stokrotko Najdroższa, cały czas obawiam się, że rzeczywiście kiedyś nie zdążę załadować taczek!!!!!Już teraz czasami wracam się bo ....
   Tak bym chciała s p o k o j n i e usiąść i wypić z Tobą kawę!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Witku, może będziesz zachwycony jak coś zobaczysz?? :)

   Usuń
 3. Nie zapomnij oddychać !! No i może zjedz coś czasem...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gordyjko, trochę masz racji "coś" jest zawsze kosztem "czegoś"......;o)

   Usuń
 4. o matko, Joasiu, jakie ciekawe przedsiewziecie z ta skrzynia czasu! ile sie tam dzieje w tej waszej Mlawie i ty mroweczko - ciagle rece pelne tworczej roboty! :) Nie moge sie doczekac kiedy cie w przyszlym roku zobacze! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agusiu, może to odkładanie spotkania przyniesie same korzyści???
   Skrzynia Czasu to bardzo ciekawy pomysł udokumentowania czasów w których żyjemy.
   Jak dobrze, że jesteś! :)

   Usuń
 5. No właśnie! Śpisz czasem? Bo jesz pewno w biegu....
  Ja widzę Cię ze skrzydłami u ramion..... "Czapki z głów" !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maradag, nikt tak pięknie tego nie ujął! , wzruszyłam się więc już nic nie powiem. Ściskam!

   Usuń
 6. Cała jest w tym sprawa,
  co do skrzyni dawać?

  OdpowiedzUsuń
 7. O, to wspaniały pomysł z tą Skrzynią Czasu.Koniecznie umieść tam plenerowe prace Twoich dzieciaków z cyklu "Mława 2015" i ich portrety naszkicowane przez Ciebie. Joasiu, nie zapominaj tylko, że artysta to też człowiek i by tworzyć potrzebuje pokarmu nie tylko dla ducha ale i dla ciała, a na dodatek jeszcze nieco snu i wypoczynku.
  Serdeczności;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Anabell, wkleiłam tu informację jaka ukazała się w związku z tą akcją. Niestety prace dzieci przekraczają niewielkie gabaryty kopert użytych do zabezpieczenia pamiątek. Namawiam na to rodziców bo to odbierają potomkowie dających.
  oto podana INFORMACJA
  "Za 3 dni zamykamy Mławską Skrzynię Czasu
  Niewiele czasu pozostało by napisać i zaadresować list do swojego prawnuka. W piątek 30 października zatrzaśniemy wieko Mławskiej Skrzyni Czasu.
  Miejsca jest jeszcze sporo, ale czasu na złożenie przesyłki dla potomnych już niewiele. Za tydzień kończymy akcję zbierania pamiątek do Mławskiej Skrzyni Czasu.
  Zostanie ona umieszczona pod ziemią w północno-zachodnim narożniku Starego Rynku. Jej otwarcie w 2115 roku może być niezwykłym wydarzeniem dla naszych potomków.
  Pamiątki do Mławskiej Skrzyni Czasu mogą przynosić osoby prywatne, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, szkoły i instytucje.
  Każdy, kto będzie chciał przekazać list dla potomnych otrzyma certyfikat opatrzony numerem, uprawniający do odbioru za 100 lat koperty identycznie oznaczonej. Dokument ten będzie można przekazywać swoim dzieciom i wnukom, by nasza przesyłka trafiła we właściwe ręce.
  Stowarzyszenia, szkoły, firmy i instytucje mogą spakować przesyłkę dla mieszkańców Mławy XXII wieku i udokumentować w niej swoją dzielność, historię, osiągnięcia, napisać o celach.
  – Zachęcam do udziału w tym projekcie. Jest interesujący i nowatorski. Warto zmobilizować się, przygotować list i pozostawić po sobie coś ciekawego – zachęca burmistrz Sławomir Kowalewski.
  Mławska Skrzynia Czasu zostanie złożona w sarkofagu na sto lat. Odbędzie się to 11 listopada 2015 r., podczas obchodów Dnia Niepodległości."
  Zawsze naj.......do Ciebie!

  OdpowiedzUsuń